۱۵ ویژگی برتر iOS 10

آخرین نسخه ی iOS اکنون پیش روی ما است. اپل به تازگی نسخه ی  آزمایشی iOS 10 را در اختیار عموم قرار داده است. این نسخه پاییز سال جاری منتشر می شود.

موارد جدید بسیار زیادی را در iOS 10 می توان یافت، به خصوص زمانی که به اپلیکیشن پیام رسانی نگاه می کنیم. قبل نیز درباره ی iOS 10 صحبت کرده ایم، اما اکنون وقت آن رسیده است که درباره ی بهترین ویژگی های آن صحبت کنیم.

۱٫ قفل صفحه ی جدید

خرید اپل آیدی معتبر

قفل صفحه در iOS 10 ظاهر جدیدی به خود می گیرد. ابتدا این که، زمانی که صفحه را به سمت صورت خود می گیرید، صفحه روشن می شود، به این معنی که نیاز نیست برای دیدن صفحه دکمه ی هوم را فشار دهید.

سپس، اعلان ها به سادگی روی صفحه ظاهر می شوند. با لمس صفحه به سمت راست، ویجت های دیده شده ی امروز را ببینید. و اگر صفحه را به سمت چپ لمس کنید دسترسی آسان به دوربین خواهید داشت.

۲٫ تاچ سه بعدی در میانبرهای مرکز کنترل

خرید اپل آیدی معتبر

مرکز کنترل راهی آسان برای دسترسی به چراغ قوه، دوربین، ماشین حساب و زمان سنج است. اکنون تاچ سه بعدی نیز در این موارد کاربرد دارد. اگر آیفون ۶s یا ۶s plus دارید، روی این گزینه ها کلیک سخت کنید(با فشار زیاد) تا متوجه شوید به چه امکاناتی می توانید دسترسی داشته باشید.

در چراغ قوه، می توانید میزان روشنایی را تعیین کنید. می توانید زمان سنج را برای ۱ ساعت، بیست دقیقه، پنج و یا یک دقیقه تنظیم کنید. در ماشین حساب، می توانید آخرین نتایج را کپی کنید. ویژگی های تاچ سه بعدی روی آیکون دوربین موجب باز شدن گزینه هایی می شود که درون اپلیکیشن وجود دارد، مانند: یک کلیک و دسترسی به عکاسی سلفی، ضبط فیلم اسلوموشن، ضبط فیلم و یا گرفتن عکس معمولی.

۳٫ ظاهر جدید اعلان ها

خرید اپل آیدی معتبر

در iOS 10 اعلان ها شکلی کاملا جدید به خود می گیرند. حباب ها اندکی بزرگ تر، مانند اعلان ها در مک، و از هم جدا هستند.

قبلا می توانستید به یک پیام یا متن از طریق اعلان، اگر بلافاصله بعد از دریافت اعلان روی آن کلیک می کردید پاسخ دهید، اما اگر اندکی دیرتر متوجه اعلان می شدید نمی توانستید مستقیما از طریق اعلان آن پیام را پاسخ دهید. اما اکنون، کلیک طولانی روی یک اعلان، گزینه ی پاسخ سریع را نمایان می کند و بنابراین می توانید بدون باز کردن اپلیکیشن پیام رسانی، به پیام مورد نظر پاسخ دهید.

اگر مایل به پاک کردن تمام اعلان ها هستید، در مرکز اعلان ها روی گزینه ی ضربدر در سمت راست تاچ سه بعدی کرده و گزینه ی Clear All Notifications را انتخاب کنید.

۴٫ استیکر ها در پیام ها

موارد بسیار زیاد جدیدی در اپلیکیشن پیام رسانی یافت می شود. یکی از بزرگترین موارد اضافه شده را می توان اپلیکیشن های iMessage دانست. و هیجان انگیزترین آن ها را می توان دسته های استیکر دانست.

۵٫ جوهر نامرئی و دیگر ویژگی ها

خرید اپل ایدی معتبر

اگر میخواهید تصویر و یا پیامی با قابلیت نامرئی شدن برای فردی ارسال کنید، اکنون می توانید چنین کاری انجام دهید. روی پیکان ارسال پیام طولانی کلیک کنید تا بتوانید صفحه های مختلف و افکت های پس زمینه ی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

خرید اپل ایدی معتبر

۶٫ قابلیت دست نویس کردن پیام ها

حالت آیفون خود را افقی کرده تا بتوانید با نوک انگشتان خود پیامتان را بنویسید. صفحه را به حالت عمودی باز گردانید تا از آن عکس گرفته و ارسال شود.این ویژگی راهی مناسب و جالب برای ارسال دست خط شخصی تان است.

۷٫ تاچ دیجیتال

با استفاده از تاچ دیجیتال، می توانید مانند اپل واچ نمودارها، ضربان قلب و دیگر موارد را ارسال کنید. روی پیکان جانبی در کنار زبانه ی پیام کلیک کنید و روی آیکونی که علامت دستی روی قلب را نشان می دهد کلیک کنید. این صفحه ی تاچ دیجیتال شما است که می توانید کارهای جالب زیادی در آن انجام دهید.

۸٫ جست و جوی تصاویر

خرید اپل ایدی معتبر

یکی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن پیام رسان قابلیت جست و جوی تصاویر است. می خواهید تصویری برای دوستتان ارسال کنید؟ تنها کافیست جست و جو و تایید کنید.

۹٫ جایگزینی و پیش بینی شکلک ها

خرید اپل ایدی معتبر

اگر به کیبورد با قابلیت پیش بینی شکلک ها در iOS 10 مجهز هستید، شکلک مورد نظر هنگام تایپ نامش ظاهر می شود. البته در هر نوع اپلیکیشن در iOS 10 این قابلیت وجود دارد که بسیار عالی است.

خرید اپل ایدی معتبر

ویژگی جالبی که منحصرا برای پیام رسان طراحی شده است، جایگزینی شکلک ها است. پیام خود را بنویسید و سپس صفحه کلید را به صفحه کلید شکلک ها تغییر دهید، iOS هر کلمه ای که بتوان به جای آن شکلکی قرار داد را برای شما پر رنگ می کند. اگر بتوان چند شکلک را جای گذاری کرد، می توانید به انتخاب خود یکی از آن ها را قرار دهید. اگر پس از انتخاب شکلک، دوباره روی آن کلیک کنید، شکلک پاک شده و کلمه ای که تایپ کرده بودید ظاهر می شود.

۱۰٫ واکنش نشان دادن به تصاویر و پیام ها

در iMessages می توانید به پست های ارسالی با علامت لایک، قلب، دیسلایک، خنده، دو علامت تعجب و یا علامت سوال واکنش نشان دهید. تنها کافی است روی پیام یا تصویر دریافتی کلیک طولانی کرده و واکنش خود را به آن نشان دهید. سپس هر فردی که در گروه باشد می تواند واکنش شما را ببیند.

۱۱٫ ویجت های جدید

ویجت های دیده شده ی امروز ویژگی جدیدی است که به شما امکان می دهد روی آیکون اپلیکیشن ها تاچ سه بعدی داشته و آن ویجت ها را با پیش نمایش دیده و انتخاب کنید که آیا در میان گزینه های امروز دیده شده قرار بگیرند یا خیر. برخی از این ویجت ها عبارت اند از: قرارهای ملاقات تعیین شده در تقویم، ترانه هایی که اخیرا در اپلیکیشن Apple Music اجرا شده اند و خاطراتی که در اپلیکیشن تصاویر.

۱۲٫ ظاهر جدید نقشه ها

خرید اپل ایدی معتبر

نقشه ها ظاهر جدیدی پیدا کرده اند. شما می توانید به جست و جو های اخیر و مکان هایی که بیشتر به آن ها رفت و آمد می کنید، دسترسی سریع داشته باشید. زمانی که مقصدی را انتخاب می کنید، با توجه به نحوه ی جا به جایی به مقصد اعم از استفاده از اتومبیل شخصی، پیاده رفتن و یا استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی، مسیر مورد نظر برای شما نمایش داده می شود.

در پاییز، iOS 10 از این نیز فراتر می رود و به شما امکان تماس مستقیم با Uber و Lyft را از طریق اپلیکیشن می دهد.

۱۳٫ اپلیکیشن Apple Music باز طراحی شده

خرید اپل ایدی معتبر

اپلیکیشن Apple Music در iOS 10 بازطراحی کامل شده است. استفاده از آن آسان تر است، امکان دسترسی آسان تر به به محتوای دانلود شده در تلفن همراه وحود دارد و راحت تر شدن یافت موارد جدید و یا مواردی که ممکن است مایل به شنیدن آن ها باشید.

۱۴٫ اسپات لایت در هر اپلیکیشنی

یکی از ویژگی های قدیمی iOS قابلیت جست و جوی اسپات لایت با پایین کشیدن یکی از برگه های صفحه نمایش است. این روش، یکی از بهترین راه های پیدا کردن موارد مورد نظر است.

به لطف وجود قسمت جست و جوی جدید در مرکز اعلان ها، اکنون می توانید در هر اپلیکیشنی این کار را انجام دهید.

اسپات لایت همچنین با توجه به موردی در حال جست و جوی ان هستید، موارد دیگری را نیز به شما پیشنهاد می دهد، مانند تیترهای خبری و آب و هوا.

۱۵٫ اپلیکیشن های مالی را حذف کنید

خبر خوب در iOS 10 این است که می توانید بسیاری از اپلیکیشن های مالی و سهام را حذف کنید.

البته حذف این اپلیمیشن ها به معنای حذف کامل آن ها نیست. و اگر اقدام به حذف اپلیکیشن هایی مانند نقشه کنید که کاربردی و وجود آن ضروری است، با پیام نصب مجدد رو به رو خواهید شد. اما بالاخره می توانید از دست پوشه ی Extras در آیفون خلاص شوید.

منبع: Mashable

ترجمه: پن اپل

 

کیس صنعتی استوک

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *