پتنت جدید اپل، در خدمت هنر

اگر در یوتوب جست و جو کنید تعداد زیادی فیلم خواهید دید که به صورت غیرقانونی از اجراهای زنده که فیلم برداری در آن ها غیرقانونی بوده، گرفته شده اند. این موارد شامل اجراهای موسیقی و تئاتر می شود. به جز یافتن افرادی که چنین کار غیرقانونی انجام می دهند، ایا راهی برای جلوگیری از ضبط و به وجود آمدن چنین مواردی وجود دارد؟ به لطف پتنت اپل برای دوربین ها، می توان با استفاده از کنترل از راه دور پرتو مادون قرمز، ضبط را در اجراهای زنده غیرفعال کرد.

خرید اپل آیدی معتبر

نام این پتنت «سیستم ها و روش های دریافت داده های مادون قرمز در دوربین برای تشخیص تصاویر بر اساس نور مرئی» و شماره ی آن ۹۳۸۰۲۲۵ است. پرتو نور مادون قرمز ارسالی به مخاطبان، می تواند تصاویر گرفته شده از طریق دوربین تلفن هوشمند را تغییر دهد و مانع از ضبط فیلم شود. به منظور جلوگیری از ضبط فیلم با اشعه ی مادون قرمز، دوربین باید در جهتی خاص باشد. چنین کاری موجب می شود که افراد بتوانند از دوستان خود در جمعیت عکس بگیرند،اما به محض این که دوربین به سمت صحنه حرکت کند، نمی توان عکسی گرفت و یا فیلمی ضبط کرد.

خرید اپل آیدی معتبر

اپل، همچنین می داند که سیگنال مادون قرمز می تواند اطلاعات بیشتری درباره ی اجسام خاص و تعیین شده به ما بدهد. برای مثال، کاربران می توانند دوربین تلفن همراه خود را روی بخشی از اثر هنری تنظیم کنند و اطلاعات اضافی درباره ی این اثر هنری را روی صفحه ی تلفن همراه خود ببینند. مخترعان صاحب امتیاز این پتنت ویکتور. ام تیسکارنو، کوین. دابلیو جانسن و سیندی. اچ لارنس هستند. این پتنت به اپل  تحویل داده شد و در ۲۲ سپتامیر ۲۰۱۴ بایگانی شد.

خرید اپل آیدی معتبر

منبع: phonearena

ترجمه: پن اپل

کیس صنعتی استوک

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *