افزایش ظرفیت باتری اپل واچ

سال های زیادی از تولید اپل واچ نمی گذرد و تجارب چندانی مانند آیفون و آیپد در مورد آن در دسترس نیست. اما همواره تلاش شده به این دستگاه نیز توجه شود تا روش های استفاده ی صحیح و بهینه از آن در اختیار کاربران قرار گیرد. شاید یکی از عمده ترین مشکلات استفاده از اپل واچ ظرفیت باتری آن باشد که به سرعت تخلیه می شود. اگر اپل واچ شما در حال اتمام باتری باشد و به شارژر دسترسی داشته باشید، می توانید به راحتی آن را دوباره شارژ کنید. اما اگر به شارژر دسترسی نداشته باشید، با به کار بستن چند روش می توانید عمر باتری را اندکی افزایش دهید.

  • سیاه بهترین رنگ است

صفحه نمایش اپل واچ OLED است، نه LCD و مانند آیفون تنها مسئله ی روشن یا خاموش بودنآن مطرح نیست. پیکسل های سیاه انرژی کم تری نسبت به پیکسل های رنگی مصرف می کنند. این بدین معناست که صفحه نمایش سیاه با کنتراست بالای متن یا گرافیک مصرف باتری را کاهش می دهد. بنابراین برای کاهش مصرف انرژی زمان زیادی را صرف تصاویر، ایموجی های بزرگ، یا اپلیکیشن هایی که از دستورالعمل ها و راهنمایی های درون دستگاه تبعیت نمی کنند، نکنید. تنها کارهای ضروری را با آن انجام دهید، آن چه را که حتما نیاز دارید بررسی کنید را بررسی کنید و سپس به صفحه ی اصلی بازگردید. اگر می خواهید توییتر یا اینستاگرام خود را چک کنید، ترجیحا از آیفون استفاده کنید.

خرید اپل ایدی معتبر

  • اعلان های غیر ضروری را غیر فعال کنید

اعلان ها نه تنها صفحه نمایش را روشن می کنند، بلکه امواج بلوتوث و وای فای را نیز فعال می کنند. برای مواردی که واقعا بررسی آن ها ضروری نیست، اپلیکیشن اپل واچ را روی آیفونتان اجرا کنید، به قسمت Notifications بروید و مواردی را که واقعا به آن ها احتیاجی ندارید خاموش کنید. و اپل باید خدمات سیستم درجه بندی VIP راه اندازی کند. نیاز نیست با پیام هر فردی صفحه ی اپل واچ روشن شود، تنها یا دریافت پیام افرادی که در گروه VIP هستند باید صفحه روشن شود.

خرید اپل ایدی معتبر

  • اپلیکیشن های غیر ضروری را بوت کنید

اپل آپدیت های مرتبط با هم بسیاری دارد که به محض نیاز آن را دریافت می کند، بنابراین بیش از مواردی که وجود دارند موج ارسال نمی کند. پس اگر نیاز نیست برنامه ای را روی آیفون و اپل واچ به صورت همزمان داشته باشید و آپدیت کتید، آن را حذف کنید و از مصرف بیهوده ی باتری در هر دو دستگاه جلو گیری کنید. در آیفون خود وارد اپلیکیشن اپل واچ شوید و اپلیکیشن هایی را که روی اپل واچتان ضروری نمی دانید غیر فعال کنید. اگر اپلیکیشنی وجود دارد که طی یک روز یا یک هفته از آن استفاده نکرده اید، می تواند مورد خوبی برای غیرفعال کردن باشد.

خرید اپل ایدی معتبر

  • از برنامه خارج شوید

در بیش از نود و پنج درصد موارد، نیاز نیست نگران توقف فعالیت یک اپلیکیشن باشید. سیستم اکستنشن بسیار خوب است. بسیاری از اپلیکیشن های عالی وجود دارند که ممکن است عملکردشان لحظه ای دچار اختلال شود. اما جای نگرانی نیست. اگر حس می کنید برنامه ای انرژی زیادی مصرف می کند، تنها کافی است که برنامه را اجرا کنید، و خروج اجباری را انتخاب کنید. برای این کار برنامه را اچرا کرده، دکمه ی جانبی را نگه دارید تا زمانی که صفحه ی خاموش شدن دستگاه نمایش داده شود. سپس دوباره دکمه ی جانبی را نگه دارید تا به صفحه ی اصلی باز گردید.

خرید اپل ایدی معتبر

  • ریبوت

ریبوت یک کلیشه است اما حقیقت دارد. اگر اشکالی پیش آمده و حس می کنید باتری بیشتری در حال استفاده است، ریبوت می تواند همه چیز را پاک سازی کند و ساعتتان را به مسیر اصلی و صحیح مصرف باتری باز گرداند. در این شرایط، دکمه ی جانبی و دکمه ی بزرگ را همزمان نگه دارید تا زمانی که صفحه تاریک شود. سپس صبر کنید تا اپل واچ ریبوت شود.

خرید اپل ایدی معتبر

  • حالت ذخیره ی باتری

اگر اپل واچ شما در تمام موارد طبیعی و نرمال کار می کند و هیچ مشکلی وجود ندارد، اما میزان شارژ باتری رو به پایان است و به شارژر دسترسی ندارید و قصد دارید تنها از وقت مطلع باشید، حالت ذخیره ی باتری در اپل واچ وجود دارد. برای این کار دکمه ی جانبی را نگه دارید تا صفحه ی خاموش کردن ظاهر شود. در این صفحه گزینه ی Power Reserve را انتخاب کنید. با این کار تنها ساعت به نمایش در می آید تا زمانی که دوباره دکمه ی جانبی را فشار دهید و دستگاه را ریبوت کنید(دستگاه باید ریبوت شود زیرا اپل واچ عملا تمام موارد به جز نمایش ساعت و حفظ میزان باتری را خاموش می کند).

خرید اپل ایدی معتبر

اگر شما هم ترفندهای دیگری برای حفظ بیشتر باتری اپل واچ می شناسید، با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: iMore

ترجمه: پن اپل

 

کیس صنعتی استوک

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *