مهمترین نکته در خرید گوشی آیفون کارکرده

آیا می دانستید اپل Activation Lock و Find My iPhone را برای راحت‌ تر ردیابی شدن آیفون‌های دزدیده‌شده‌ طراحی کرده است.یکی از مهمترین نکاتی که شما باید مد نظر داشته باشید این است که صاحب قبلی حتماً Activation Lock دستگاه خود را غیرفعال کرده باشد،چرا که در غیر این صورت می‌توان گفت که بر سر خریدار آیفون کارکرده کلاه رفته است و در واقع از دید اپل یا آیکلاد چنین آیفونی دزدیده‌شده محسوب می‌شود.ولی سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه از وضعیت قفل بودن آیکلاد یک آیفون کارکرده مطلع شویم.برای فهمیدن این موضوع با ما همراه باشید.

همیشه سعی در هنگام خرید گوشی دست دوم به فروشنده اعتماد داشته باشید و او را بشناشید چرا که احتمال دارد گوشی کارکرده ای که شما قصد خرید آن را دارید مشکلات زیادی داشته باشد که شما از آن بی اطلاع باشید.اما اگر ناچار به خرید گوشی از فردی ناآشنا شدید ترفندهایی برای تشخیص از سالم و مطمین بودن گوشی وجود دارد و ما در اینجا نکته ای مهم در هنگام خرید گوشی آیفون کارکرده را به شما یادآوری می کنیم.

با توجه به امنیت بالای گوشی های آیفون اطلاع از وضعیت قفل بودن آیکلاد یک آیفون کارکرده نکته بسیار مهمی است که شما قبل از خرید گوشی حتما باید آن را چک کنید که مراحل آن به صورت می باشد:

شما برای چک کردن اینکه آیا Activation Lock و یا Find My iPhone گوشی فعال است یا خیر به آدرس زیر بروید:

۱- icloud-find-my-iphone-last-location

پس یکی از مهم‌ترین کارهایی که به هنگام خرید یک آیفون کارکرده در کنار تست سلامت آن لازم است انجام دهید این است که مطمئن شوید آیکلاد آن Unlock یا بدون قفل است. برای بررسی این موضوع مهم مراحل زیر را باید طی کنید:

 

۲- ios-8-serial-number-

به مسیر Setting > General > About بروید.
در این قسمت به دنبال شماره IMEI یا همان شماره‌سریال دستگاه خود بگردید.

سپس با یادداشت کردن این شماره به وب‌سایت زیر بروید و شماره‌سریال آیفون خود را در خط اول وارد کرده و بعد کد امنیتی لازم را پرکنید.

https://www.icloud.com/activationlock/

۱۱۱۱۱

سپس به شما نشان داده خواهد شد که Activation Lock آیفونی که شماره‌سریال آن را وارد کرده‌اید فعال است یا خیر. اگر مانند تصویر پایین جلوی این گزینه کلمه On نوشته‌ شده بود یعنی اکانت آیکلاد آن قفل است و صاحب قبلی می‌ بایست قفل آن را با وارد کردن مشخصات اپل آیدی خود باز می‌کرده است که در واقع همان طور که گفت هشد این مسـأله در خرید آیفون دست دوم بسیار مهم است چرا که ممکن است کسی که شما گوشی را از او خریداری کردید،صاحب آن گوشی نباشد.

۲۲۲۲۲

پن اپل

کیس صنعتی استوک

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *