اپل پتنت بند مغناطیسی ویژه ای برای ساعت هوشمند خود به ثبت رساند

امروز رسانه ها پتنتی که اپل آن را ثبت کرده منتشر کردند، و به بندی مشابه بند «Milanese Loop» اسمارت واچ این شرکت اشاره کردند. این بند به غیر از نگه داشتن ساعت روی مچ دست کاربر، کارایی های بسیار بیشتری دارد.

با به کارگیری چیدمانی دقیق از آهن رباها در این بند می توان از آن به عنوان یک قاب محافظ، یک استند -برای قرار دادن دستگاه روی میز- و… استفاده کرد.

بند مغناطیسی اپل

 

بند مذکور در حالت عادی ساعت را مانند Milanese Loop روی مچ دست نگه می دارد. همچنین می توانید با لوله کردن آن، خیلی سریع این بند را به یک پایه نگه دارنده برای ساعت تبدیل کنید. این قطعه فرم خود را به خاطر آهن رباها حفظ می کند و ساعت به گونه ای روی میز قرار می گیرد که نمایشگرش همواره در معرض دید باشد.

همچنین به کاربر این امکان را می دهد تا بند را روی ساعت پیچیده و از آن به عنوان یک محافظ برای اپل واچ خود استفاده کند، تا هنگام جا به جایی ساعت، زمانی که روی دست بسته نیست، به آن آسیب وارد نشود.

اتصال اپل واچ به دیگر وسایل

حتی می توانید با توجه به آهن رباهای به کار رفته در بند ساعت، آن را به یخچال، مک بوک و… بچسبانید و هر زمان که خواستید دوباره آن را جدا کنید. ناگفته نماند که بدنه ی کامپیوترهای مک از آلومینیوم ساخته شده و برای اینکه اپل واچ با بند مذکور به آنها بچسبد باید در بخشی از پیکره آن ها یک آهن ربا یا قطعه ی فلزی وجود داشته باشد که چنین اتفاقی امکان پذیر شود، اما در پتنت جزئیات کاملی شرح داده نشده است.

magnetic band

بد نیست در پایان یادآور شویم که پتنت ها یا الگوهای تجاری ثبت شده الزاماً به یک محصول نهایی ختم نخواهند شد و در نتیجه باید منتظر ماند و دید عاقبت روزی شاهد تبدیل این پتنت به واقعیت خواهیم بود یا خیر.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا فکر میکنید چنین بندی برای اپل واچ کاربردی است؟

منبع: ۹to5mac

ترجمه : پن اپل

کیس صنعتی استوک

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *