مسدود شدن ایرانیان توسط شرکت اپل

بزرگترین برند تجاری دنیا درحالی طی یک ماه اخیر دست به مسدود سازی کاربران ایرانی زده که این روال تا اواخر سال گذشته نیز وجود داشت و اتفاقی تازه نیست. اپل در حالی امکان استفاده از نرم افزارهای اپ استور را برای ایرانی ها محدود کرده که اواخر سال گذشته با توجه به ضریب نفوذ بالای آیفون در ایران دست از این رفتار توهین آمیز خود برداشت تا شاید با این کار زمینه ای برای حضور گسترده تر در بازار کشرمان برای شرایط پسا تحریم داشته باشد.
محدودیت در دسترسی به سرویس‌های اپل از طریق نمایش Error 1009 روی نمایشگر گوشی یا تبلت قابل مشاهده است اما این وضعیت نه تنها در ایران بلکه کشورهای بسیاری نظیر لبنان، فلسطین، سوریه و … نیز در دسترسی به سرویس های اپل محدود شده اند. بنابراین امکان دانلود نرم افزار و اپلیکیشن‌های مورد نیاز و ضروری برخی کاربران درحال حاضر وجود ندارد. اما بسیاری از کاربران آیفون با توجه به این تحریم ها در سالیان گذشته فیلتر شکن را راه حل قرار و دور زدن تحریم ها دانستند و هر چند شاید توصیه استفاده از فندوق شکن مناسب نباشد اما یکی از راه های گریز بهحساب می آید. استفاده از فندوق شکن  سرعت را به شکل چشم گیری کاهش می دهد اما کاربران دستگاه های اپل می توانند با استفاده از این روش برنامه مورد نظر خود را از اپ استور انتخاب کرده و دانلود را انجام دهند.
به محض شروع دانلود، ارتباط با فندوق شکن را قطع کنید تا کندی سرعت به حالت اول بازگردد و ادامه دانلود را انجام دهید. شناسایی ای پی های ایران توسط سرورهای اپل موجب این می شود که به بانک اطلاعاتی مختص ایران که در شرایط تحریم است منتقل شوید اما اگر آدرس آی پی با استفاده از سرورهای فندوق شکن تغییر داده شود سرور میزبان اپل قادر به شناسایی آدرس اصلی نیست و امکان استفاده از خدمات را فراهم می کند.

ادامه مطلب

کیس صنعتی استوک

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *