با ذخیره کننده های انرژی مخفی طول عمر باتری آیفونتان را افزایش دهید!

اپل تلاش زیادی داشته تا هرچیزی از چیپ ست گرفته تا نرم افزارهایش را از نظر مصرف انرژی به شدت کارآمد و بهینه کند، با این حال عمر باتری تلفن همراه با استفاده از ویژگی های آن کاهش می یابد. اگر باتری تلفن همراهتان کاهش یابد، می توانید به راحتی آن را به USB یا یک آداپتور وصل کرده و شارژ کنید. با این حال، اگر مدت زیادی قرار است مدت زیادی تلفن همراهتان را شارژ نکنید، می توانید با چند ترفند عمر باتری تلفنتان را تا حدی بالاتر ببرید. این ترفند ها مقداری از سرگرمی ها و راحتی کار با تلفن همراه می کاهند ولی تا جای ممکن به شما اجازه می دهند تا طول عمر باتری تان را افزایش دهید.
photo_2016-01-04_00-09-36
۱٫ حالت ذخیره ی باتری
بنا بر اظهارات اپل، حالت ذخیره ی انرژی سوئیچ هایی را تغییر می دهد که ما حتی از آن ها خبر نداریم. هنگامی که این حالت را فعال کنید، نشان دادن ایمیل ها، Hey Siri، وظایف پس زمینه و … غیرفعال می شوند اما عمر باتری ۳ ساعت افزایش می یابد. این ویژگی زمانی که تلفنتان تنها ۲۰ درصد شارژ داشته باشد به صورت خودکار به شما پیشنهاد داده می شود، اما شما هر گاه مایل باشید می توانید به مسیر Setting> Battery رفته و این قابلیت را فعال کنید. زمانی که این قابلیت فعال باشد، آیکون باتری در سمت راست بالای آیفونتان به رنگ زرد در می آید، بنابراین دیدن چنین تغییر رنگی طبیعی است و جای نگرانی نیست.
اگر نمی خواهید همواره حالت ذخیره ی انرژی فعال باشد، اما از طرفی هم می خواهید طول عمر باتریتان را افزایش دهید، ترفندهای دیگری نیز وجود دارند که می توانید آن ها را امتحان کنید.
ذخیره- انرژی- حالت- ذخیره- انرژی
۲٫ کاهش نور صفحه
صفحه ی آیفون LCD است، نه oLEd، پس مهم نیست چه رنگی در صفحه به نمایش در می آید، بلکه شدت و میزان و مدت زمان نور صفحه مهم است. برای کاهش خروجی انرژی به کم ترین سطح ممکن به مسیر Setting> Display & Brightness> Turn Auto Brightness off رفته و میزان نور را تا حدی که برایتان قابل تحمل است کاهش دهید.
ذخیره- انرژی- کاهش- نور- صفحه
۳٫ توقف نمایش اعلان ها

نمایش اعلان ها نه تنها صفحه ی نمایش قفل شده را فعال می کند بلکه WiFi و رادیو سلولی را نیز فعال می کند. آیفون شما آن قدر هوشمند است که هر زمان لازم بداند نمایش اعلان ها را هنگام قفل بودن صفحه نمایش متوقف می کند تا نتوانید آن ها را ببینید. اما اگر تلفن همراهتان در جیب، کیف یا جای دیگری دور از دید قرار بگیرد، هنوز هم صفحه نمایش روشن می شود. بنابراین، برای مواردی که اهمیت چندانی ندارند به مسیر Setting> Notification Center> Allow Notification> Show on Lock Screen رفته و این گزینه را غیر فعال کنید.
من شخصا تنها به تماس، پیام ها، رویدادهای تقویم و ایمیل های VIP اجازه ی نمایش روی صفحه ی نمایش می دهم.
ذخیره- انرژی- توقف- اعلان ها
۴٫ بوت کردن پس زمینه
اپل بسیار تلاش می کند تا به روزرسانی های پس زمینه را یکی کرده تا امواج بیش از حد لازم را انتقال ندهد و دریافت نکند. اما اگر نیاز به به روز رسانی اپلیکیشنی در پس زمینه ندارید، می توانید به مسیر Setting> General> Background Application Refresh رفته و این قابلیت را غیر فعال کنید. زمانی که برنامه را اجرا می کنید، باید منتظر بمانید تا پیام ها یا رسانه ها به روز رسانی شوند، اما اگر غالبا از برنامه ای استفاده نمی کنید، بهتر است انرژی را ذخیره کنید.
ذخیره- انرژی- بوت کردن- پس زمینه
۵٫ غیرفعال کردن مکان نما
GPS انرژی زیادی مصرف می کند. اپل از ترفندهای زیادی برای دسترسی حداقل به نمایش مکانی استفاده می کند، اما اگر مانند اعلان ها و پس زمینه نیاز به نشان دادن مکانتان ندارید، به مسیر Setting> Privacy> Location Services رفته و گزینه ی Never را انتخاب کنید.
یکی دیگر از مزیت های این ویژگی، حفظ حریم خصوصی است.
ذخیره- انرژی- غیرفعال کردن- مکان نما
۶٫ حذف وظایف صفحه
اپلیکیشن هایی که از راهبردهای VoIp یا نوبتی در اجرای وظایف چندگانه استفاده می کنند بسیار دشوارتر از GPS عمل می کنند. اگر از آن ها استفاده نمی کنید، می توانید روی دکمه ی Home دوبار کلیک کرده و آن برنامه ها را کاملا ببندید. با این کار VoIP و راهبردها متوقف شده و انرژی ذخیره می شود.
نکته: هرچند فیسبوک حالت پس زمینه ی کامل ندارد، اما به گونه ای عمل می کند که گویی تمام صفحه است و نامزد اصلی مصرف باتری است (برخی گام فراتر نهاده و اپلیکیشن فیسبوک را حذف می کنند و ترجیح می دهند از صفحه ی اصلی وب سایت آن وارد فیسبوک شوند.)
ذخیره- انرژی- حذف- وظایف- صفحه
۷٫ کاهش حرکت
انتقال های انیمیشنی و پس زمینه ی مات قطعا سرگرم کننده و بسیار کارآمد است. با این حال، اگر به تمام افکت ها نیاز ندارید، می توانید آن ها را غیرفعال کرده و اندکی از میزان پردازش بکاهید. بدین منظور به مسیر Setting> General> Accessibility> Reduce Motion رفته و آن را فعال کنید.
من شخصا در سفر از این ترفندها استفاده می کنم. به عبارتی دیگر، زمانی که به منبع انرژی، سیگنال کافی یا هر دو دسترسی ندارم. در عوض ترجیح می دهم از آیفونم تا جایی که می توانم استفاده کنم و طول عمر باتری آن را تا حد ممکن افزایش دهم. اعلان ها و نمایش مکانی را تا حدی که می توانم در حداقل میزان ممکن نگاه می دارم زیرا قدر موقعیتم را می دانم و دوست دارم از تلفن همراهم نیز استفاده کنم.

ذخیره- انرژی- کاهش- حرکت
اگر به جایی بروم که واقعا دور افتاده است، یک کیس باتری یا باتری پک به همراه خود خواهم داشت. و اگر واقعا چنین وسیله ای در اختیار نداشته باشم، تلفن همراهم را روی حالت پرواز قرار داده یا خاموش می کنم تا بتوانم تا حد ممکن انرژی را برای زمانی که نیاز دارم ذخیره کنم. اگر شما هم ترفندهای دیگری برای ذخیره ی انرژی می شناسد، آن را به ما معرفی کنید.

منبع:iMORE

ترجمه: پن اپل

کیس صنعتی استوک

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *