راه حل جدید اپل برای ساخت تلفن های همراه ضد آب

 

آیفون ضد آب

 

اگرچه در زمان عرضه آیفون های جدید اپل ادعایی بر ضد آب بودن آن ها نداشت، اما تست های صورت گرفته اخیر نشان می دهد که دو تلفن همراه آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب دارند و اپل در این زمینه بسیار تلاش کرده. آیفونی که حتی یک ساعت کامل زیر آب هم بوده و هنوز پس از بیرون آمدن کار می کند و هیچ مشکلی هم ندارد، بنابراین روز به روز به معرفی آیفون های ضد آب واقعی نزدیک می شویم.

با این حال، پورت های موجود روی هر تلفن همراه همیشه آب را به داخل راه می دهند. از پورت هدفون گرفته تا لایتنینگ که حفره هایی بزرگ در بدنه تلفن اینجاد کرده اند. اما پتنت جدید اپل احتمالا این مشکل را هم برطرف کرده.

نمایش تغییرات آیفون قبل از قراردادن و پس از خروج از آب

پتنتی که روز گذشته به ثبت رسید، یک الاستومر خود ترمیم گر را نشان می دهد که پورت ها را پوشانده است. ایده به این صورت است که وقتی سر کابل را وارد پورت می کنید، الاستومر فرم خود را از دست می دهد و فرو می رود و وقتی هم که کابل خارج می شود دوباره به حالت عادی باز می گردد.

ایده جالب و متفاوتی است که تا به حال کسی به سراغ آن نرفته بود، با این حال می تواند بسیار کارآمد باشد. اپل روزانه پتنت های بسیاری را به ثبت می رساند و این هم یکی از همان پتنت های بی شمار است و دلیلی بر آن نیست که ایده پشت تمامی پتنت ها را در تلفن های همراه آتی مشاهده کنیم.

 

ِdigiato

کیس صنعتی استوک

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *